niemowle ziewanie
Rodzicielstwo

Ja Ty i On… Nowy gościu w domu..

By
on
Czerwiec 28, 2018

O lęku wizji bycia tatą

Dowiadujesz się że będziesz ojcem, cieszysz się, ale coraz śmielej i głośniej zaczyna się odzywać głos z tyłu twojej głowy czy TY go na pewno pokochasz?
To pytanie będzie Ci siedzieć w myślach aż do rozwiązania, uwierz mi. Co więcej jestem prawie przekonany że presja, którą wszyscy zaczną Cię otaczać, o tym jak masz się cieszyć i jakie to fajne uczucie być ojcem (kiedy Ty jeszcze nie do końca to czujesz bo jesteś wzrokowcem, człowiekiem który jak dotknie to wie że istnieje) tak dotkliwie dołoży swoją cegiełkę w budowaniu podświadomego lęku, że naprawdę zaczniesz się głęboko zastanawiać czy to aby nieuzasadnione obawy. Niewielu facetów się do tego przyzna, kobiety raczej nie potrafią się wczuć wtedy w naszą sytuację, nie czujesz go tak jak matka czuje jego ruchy, więc nie do końca dochodzi do Ciebie że wkrótce pojawi się malutka osóbka w Twoim życiu i przepełni Cię miłością trudną do opisania słowami.
Tutaj należy się również komentarz do Pań: chcecie aby Wasz partner przeżywał z Wami, aby się cieszył i przygotowywał pokoik dla dziecka, dokonywał wyborów i kupował z Wami wyprawkę, złościcie się kiedy wszystko się przeciąga, ale prawda jest taka że prawdopodobnie jest on sparaliżowany strachem czy sprosta wszystkiemu i uwierzcie mi kiedy pojawi się ten mały człowiek Wasz facet stanie na głowie i nadrobi wszystkie zaległości.
Pozdro 😀
TAGI
POWIĄZANE POSTY

ZOSTAW KOMENTARZ

Paweł

Witajcie, jestem Paweł i piszę tego bloga z własnych doświadczeń oraz opisuje swoje przemyślenia dotyczące wychowania dzieci relacji z żoną oraz wszystkim co mnie kręci zawodowo i hobbystycznie. Zapraszam do czytania!