Ciąża reakcja mężczyzny
Rodzicielstwo

Pierwsza Ciąża i reakcja na nią…

By
on
Czerwiec 28, 2018
Siedzicie sobie wraz ze swoją partnerką na pięknej plaży przy lekko przytłumionym słońcu, ona trzymając Cię za rękę i patrząc lekko załzawionymi oczami mówi że jest w ciąży…
Taaaa, oczywiście….a potem wybierasz jednak inny kanał, w którym otoczenie nie jest plażą lub pięknym parkiem a jedynie Waszym łóżkiem, a Ty słysząc krzyk swojego imienia, najpierw marzysz o kawie która doda Ci choć odrobinę siły aby podnieść głowę z poduszki, a potem myślisz że znów po kibelku grasuje pająk gigant o średnicy 2 centymetrów i stąd ten okrzyk strachu. Następne słowa które słyszysz stawiają Cię na nogi niczym poranne espresso wylane na Twoje kolana: „Paweł! Jestem w ciąży!”.
Wykrzyknik postawiony w tej składni zdania oznacza różną reakcję od ogromnej euforii aż po duży strach lub lęk. W naszym przypadku za pierwszym razem był to lęk, mimo tego iż chcieliśmy dziecka i się tego spodziewaliśmy, to jednak obudził się w nas lęk i strach.
Jednak jako facet nie mogłem dać po sobie poznać albo przynajmniej próbować nie dać rozpoznać w sobie strachu, a bałem się jak cholera kiedy usłyszałem tą wiadomość.
Dlaczego musiałem się schować za kotarą pozornego uśmiechu i pewności siebie? Ano dlatego że my faceci mamy być wsparciem dla swoich kobiet, z nimi żyjemy, je kochamy i we wszystkim mamy wspierać, swoje emocje powinieneś pokazać dopiero gdy wszystko się ułoży.  Pomyśl przez chwilę jak byś się poczuł kiedy boisz się czegoś i szukasz u najbliższej Tobie osoby potwierdzenia że nie ma się czego bać, że dacie radę, a ta osoba mówi: „nie wiem, ja się boje chyba bardziej”. Żeby wszystko było jasne, jestem zdania że szczerość w związku i mówienie o swoich uczuciach lękach i euforiach jest kluczowe , ale jednak z uzewnętrznianiem swoich emocji na temat ciąży wstrzymaj się do szczęśliwego rozwiązania i aż sami ze wszystkim ochłoniecie. Wtedy właśnie przemyśl jakie emocję Tobie wtedy towarzyszyły i jak na nie patrzysz przez pryzmat tych małych rączek które oplatają Twój palec….
TAGI
POWIĄZANE POSTY

ZOSTAW KOMENTARZ

Paweł

Witajcie, jestem Paweł i piszę tego bloga z własnych doświadczeń oraz opisuje swoje przemyślenia dotyczące wychowania dzieci relacji z żoną oraz wszystkim co mnie kręci zawodowo i hobbystycznie. Zapraszam do czytania!