Fotografia Podróże

W cieniu złotego pociągu – Kamienna Góra

By
on
Lipiec 23, 2019

Rok temu czyli w 2018, wybraliśmy się wraz Sylwią w ciąży i z Szymkiem w odwiedziny do Kamiennej Góry, klimat miasta oraz fakt poszukiwania złotego pociągu mimo iż już przygasał skłonił mnie do stworzenia cyklu zdjęć o nazwie W cieniu złotego pociągu Kamienna Góra 2018, poniżej znajduje się galeria zdjęć powstałych w trakcie tej wyprawy.
Chciałbym jednak przybliżyć wam krótką historię tego miasta, abyście mogli w kontekście do tego odpowiednio „zinterpretować” te zdjęcia.

Kamienna Góra to miasteczko położone na Dolnym Śląsku położone dość malowniczo obok Wałbrzycha. Najistotniejszym faktem jak dla mnie w kontekście tworzenia tej galerii zdjęć był fakt iż w trakcie II wojny światowej swoją siedzibę niedaleko bo w zamku Książ miał Hitler. W samej Kamiennej Górze powstawała sieć podziemnych fortyfikacji oraz fabryk. Niestety nie zostało z tego praktycznie nic gdyż Niemcy wycofując się z Polski wysadzali podziemne korytarz w powietrze. Katorżniczą pracę kopania podziemnych tuneli w głąb gór wykonywali oczywiście Polacy, wielu z nich przy tym zginęło. Dzisiaj powstaje w mieście tzw. Projekt Arado, gdzie stara się odkryć co było w podziemnych tunelach oraz jak one funkcjonowały, kawałek po kawałku tunele są odkopywane i znajdują się tam coraz to nowsze ciekawe znaleziska z czasów II wojny światowej.

Prawie cała Polska żyła poszukiwaniami tzw. Złotego Pociągu, ale moim zdaniem to niejedyny powód dla którego warto wybrać się w tamte rejony Dolnego Śląska!

TAGI

ZOSTAW KOMENTARZ

Paweł

Witajcie, jestem Paweł i piszę tego bloga z własnych doświadczeń oraz opisuje swoje przemyślenia dotyczące wychowania dzieci relacji z żoną oraz wszystkim co mnie kręci zawodowo i hobbystycznie. Zapraszam do czytania!