Blog Parentingowy
Uncategorized

Szybsze życie ale czy lepsze?

By
on
Lipiec 31, 2019

Często słyszymy o tym jak to nasze życie jest dużo szybsze niż było kila dekad temu, owszem jest dużo szybsze ale czy bardziej stresujące? Sam sobie chciałbym odpowiedzieć na to pytanie tym wpisem.

Żyjemy szybciej bo gonimy za nowinkami technologicznymi, za lepszym standardem życia, a potem staramy się utrzymać ten standard życia. Jednak niejednokrotnie nie da się utrzymać wysokiego standardu życia bez pracy na wysokich obrotach. Oczywiście możemy zrezygnować z pogoni za nowym sprzętem technologicznym i nie widzę w tym nic dziwnego czasem nawet jest to wskazane bo to strasznie uzależnia i nie mam namyśli uzależnienia od samego sprzętu tylko od faktu posiadania coraz to nowszego i najlepszego sprzętu w danej dziedzinie.
Chęć życia na wyższym poziomie zapewne nie jest nowa i towarzyszyła naszym rodzicom i dziadkom jestem co do tego przekonany, a to dlatego że gdyby ludzkość nie miała takiej potrzeby wcześniej nie bylibyśmy w miejscu w którym obecnie jesteśmy. Ale wydaje mi się że to naszemu pokoleniu młodych rodziców wmawia się że należy żyć na coraz to wyższym poziomie oraz że jest to główny nasz cel w życiu. Jasne fajnie jest mieć nowy samochód, nie szczypać się na zakupach z zakupem jakichkolwiek frykasów, ale czy to jest warte stresu któremu się przez to poddajemy?
Nie jestem idealny pod tym względem, sam gonię za coraz lepszym życiem, chcę wyjeżdżać z dzieciakami na wakacje za granicę, nie przejmować się zakupami w smyku, ale gdy zaczynam mieć zadyszkę i to dosłowną myślę sobie że fajne jest jednak moje życie i może czas wyłączyć tryb wyścigu z własnymi kompleksami? Łatwo się mówi zazwyczaj trwa to do dwóch tygodni i startuje ponownie, tylko ile tak można biec? Każdy chyba swoją wytrzymałość, może lepiej czasami docenić to co mam i nie tylko stronę materialną ale też emocjonalną, że mam żonę która mnie kocha „mimo wszystko”, z którą lubię pić najlepsze wino w Chorwacji, ale jak trzeba to wypije kadarkę nad jeziorem niedaleko naszego domu. Mając dzieci chcę starać się żyć bardziej sobą dla rodziny niż sobą dla swojego ego. Myślę że im bardziej będę się starał tym szczęśliwszy będę, a Wy jak sądzicie?

 

TAGI
POWIĄZANE POSTY
Kim jestem

Czerwiec 28, 2018

ZOSTAW KOMENTARZ

Paweł

Witajcie, jestem Paweł i piszę tego bloga z własnych doświadczeń oraz opisuje swoje przemyślenia dotyczące wychowania dzieci relacji z żoną oraz wszystkim co mnie kręci zawodowo i hobbystycznie. Zapraszam do czytania!